Чугуївська районна рада Харківської області
Харківська область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Положення про звання "Почесний громадянин Чугуївського району"

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Чугуївської районної ради

від "24" червня 2021 року

(VII сесія VІІІ скликання)

 

ПОЛОЖЕННЯ

про звання "Почесний громадянин Чугуївського району"

1. Загальні положення

1.1. Звання "Почесний громадянин Чугуївського району" є найвищою районною відзнакою, що присвоюється жителям Чугуївського району, регіонів України, громадянам інших країн в знак великої поваги до їх політичної, професійної, громадської, іншої діяльності, спрямованої на розвиток Чугуївського регіону у сферах економіки, культури, мистецтва, спорту, науки та інших сферах суспільно-громадського життя, що сприяло піднесенню авторитету регіону як на державному, так і на міжнародному рівні.

1.2. Звання "Почесний громадянин Чугуївського району" присвоюється особі за життя лише один раз. Посмертно зазначене звання не присвоюється.

1.3. Право присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району" належить виключно Чугуївській районній раді та присвоюється рішенням районної ради.

1.4. Звання "Почесний громадянин Чугуївського району" присвоюється щорічно до Дня Незалежності України не більше ніж дев'яти особам.

1.5. Звання "Почесний громадянин Чугуївського району" може бути присвоєно громадянину України незалежно від віку, статі, соціального становища, місця роботи та посади, місця проживання на день присвоєння звання.

1.6. Звання "Почесний громадянин Чугуївського району" не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли кримінальний злочин, були засудженими і судимість яких не знята або не погашена.

1.7. У разі вчинення особою, якій було присвоєно звання "Почесний громадянин Чугуївського району", кримінального правопорушення або злочину, корупційного правопорушення, за які особу було засуджено і вирок щодо якої вступив у законну силу, питання позбавлення її звання і повернення нагрудного знаку "Почесний громадянин Чугуївського району", посвідчення та диплома "Почесного громадянина Чугуївського району" вирішується на пленарних засіданнях районної ради.

2. Порядок висування кандидатур та перелік документів

на присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району"

2.1. Право висування кандидатур на присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району" належить:

2.1.1. Голові Чугуївської районної ради.

2.1.2. Голові Чугуївської районної державної адміністрації.

2.1.3. Постійним комісіям Чугуївської районної ради.

2.1.4. Депутатським фракціям та групам Чугуївської районної ради.

2.1.5. Органам місцевого самоврядування Чугуївського району.

2.1.6. Територіальним громадам сіл, селищ, міст Чугуївського району.

2.1.7. Юридичним особам (не залежно від форм власності та напрямку діяльності).

2.1.8. Трудовим колективам підприємств, установ, організацій Чугуївського району, зборам громадян (за умов підтвердження легітимності зборів колективів, громадян).

2.1.9. Юридичним особам, що знаходяться за межами України.

2.2. Самовисування на звання "Почесний громадянин Чугуївського району" не розглядаються.

2.3. При висуванні кандидатури до районної ради подаються клопотання щодо присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району".

2.4. Одночасно з клопотанням про присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району" подаються такі документи:

2.4.1. Біографічна довідка про кандидата за встановленою формою (додається).

2.4.2. Відомості (довідка тощо) про досягнення особи у сферах діяльності, зазначених у п.п. 1.1. цього Положення.

2.4.3. Фотокартки 9х12 см (1 шт.), 3х4 см (1 шт.)

2.4.4. Обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток Чугуївського регіону або визнання його видатних заслуг.

2.4.5. Відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів та зібрань громадян, які підтримують висування цієї кандидатури (кількість відгуків не обмежується).

2.4.6. Письмова згода кандидата на звання "Почесний громадянин Чугуївського району".

2.5. До клопотання про присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району" долучається висновок органу виконавчої влади. Даний висновок надається не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту від Чугуївської районної ради на клопотання, які надійшли від суб’єктів, зазначених в підпунктах 2.1.1.- 2.1.8. цього Положення.

2.6. Клопотання про присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району" без подання документів, зазначених в пункті 2.4. цього Положення, не розглядаються.

2.6. Документи та матеріали, зазначені у пунктах 2.3.-2.5., мають бути надані до Чугуївської районної ради в термін до 20 червня кожного року. Клопотання, що надійшли після зазначеного строку, в поточному році не розглядаються.

3. Порядок розгляду матеріалів

щодо присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району"

3.1. Розгляд кандидатур на присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району" здійснюється постійними комісіями Чугуївської районної ради.

3.2. У разі надходження клопотань більше ніж по дев'яти особам Постійні комісії рекомендують на розгляд районної ради лише кандидатури дев'яти  претендентів.

3.3. Документи розглядаються на засіданнях постійних комісій Чугуївської районної ради та разом з проектом рішення вносяться на розгляд Чугуївської районної ради.

3.4. Остаточне рішення про присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району" приймається на пленарних засіданнях Чугуївської районної ради по кожній кандидатурі окремо більшістю від загального складу районної ради.

За рішенням ради може бути проведено голосування за весь список претендентів одночасно.

Рішення районної ради про присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району" набуває чинності з моменту його прийняття.

3.5. Кандидатури, за які не проголосували більшість депутатів від загального складу ради, можуть бути повторно внесені на розгляд наступного року, але не більше одного разу.

3.6. Робота по узагальненню клопотань про присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району", подання їх на розгляд постійних комісій та пленарного засідання районної ради, здійснення записів у Книзі Почесних громадян Чугуївського району покладається на виконавчий апарат Чугуївської районної ради.

4. Посвідчення та знаки

Почесного громадянина Чугуївського району

4.1. Особам, яким присвоєно звання "Почесний громадянин Чугуївського району", вручається відповідне посвідчення, диплом Почесного громадянина Чугуївського району і нагрудний знак "Почесний громадянин Чугуївського району".

Посвідчення Почесного громадянина Чугуївського району, диплом Почесного громадянина Чугуївського району, нагрудний знак "Почесний громадянин Чугуївського району", та запис у Книзі Почесних громадян Чугуївського району мають один реєстраційний номер.

4.2. Запис про присвоєння звання "Почесний громадянин Чугуївського району" вноситься до Книги Почесних громадян Чугуївського району, яка постійно зберігається у Чугуївській районній раді.

4.3. Церемонія вручення посвідчення Почесного громадянина Чугуївського району, диплому Почесного громадянина Чугуївського району і нагрудного знаку "Почесний громадянин Чугуївського району" здійснюється головою Чугуївської районної ради та головою Чугуївської районної державної адміністрації або їх заступниками, як правило, на урочистостях з нагоди Дня незалежності України.

5. Видача дублікатів посвідчення

та нагрудного знаку "Почесний громадянин Чугуївського району"

5.1. У разі втрати або псування нагрудного знаку "Почесний громадянин Чугуївського району" чи посвідчення Почесного громадянина Чугуївського району дублікати не видаються, крім випадків, коли нагороджений не міг запобігти втраті (псуванню) нагрудного знака чи посвідчення.

6. Описи та еталонний вигляд

посвідчення "Почесний громадянин Чугуївського району",

диплому Почесного громадянина Чугуївського району,

нагрудного знаку "Почесний громадянин Чугуївського району ",

Книги Почесних громадян Чугуївського району

6.1. Посвідчення Почесного громадянина Чугуївського району виготовлене у твердій обкладинці, розміром 65х95 мм, та обтягнене матеріалом темно-синього кольору. На лицьовій частині тисненням золотом нанесені написи: на одному рядку "Посвідчення", на другому – "Почесний громадянин", на третьому – "Чугуївського району". Зі зворотнього боку – елементи посвідчення надруковані на спеціальному папері з кольоровою сіткою. На лівій частині зворотнього боку з верху розміщено напис "Харківська область", нижче "Чугуївська районна рада". Нижче зліва розміщено Герб Чугуївського району на фоні прапору Чугуївського району. В центральній частині розміщено напис "Посвідчення №___". Нижче – напис "Почесного громадянина Чугуївського району". В нижній частині розміщено напис "рішення Чугуївської районної ради від " __ " ________ 20__ року (__ сесія __ скликання)". На правій стороні з верху по центру розміщений абрис знаку "Почесний громадянин Чугуївського району". Зліва – місце для фотографії. З права розміщений напис "Почесний громадянин Чугуївського району", три вільних рядка для заповнення прізвища, імені та по батькові особи. Під рамкою для фотографії розміщено надпис "Голова Чугуївської районної ради" та один вільний рядок для підпису та місце для засвідчення підпису гербовою печаткою Чугуївської районної ради. Нижче рядок для написання дати " __ " _________ 20__ року".

6.2. Диплом Почесного громадянина Чугуївського району надрукований на спеціальному папері, форматом 210х297 мм з орнаментом у слобожанському стилі. У горішній частині орнаменту вписаний герб Чугуївського району у золотому вінку зі стилізованого дубового листя, оплетеного стрічкою темно-синього кольору. Диплом по периметру має стилізовану рамку з орнаментом у слобожанському стилі, виповнену тисненням золотою фольгою.

Нижче під гербом Чугуївського району посередині розміщено напис "Диплом". Нижче на іншому рядку розміщено напис "Звання"; рядком нижче – напис "Почесний громадянин Чугуївського району"; на іншому рядку – напис "присвоєно:". Текст виповнений тисненням золотою фольгою стилізованим шрифтом.

В лівому нижньому куту розміщено зображення будівлі Чугуївської районної ради, внизу посередині – знак "Чугуївський район", в правому нижньому куті – будівля Кочетоцького храму Володимирської Ікони Божої Матері Української православної церкви.

Диплом Почесного громадянина Чугуївського району вміщено в рамку під скло.

6.3. Нагрудний знак "Почесний громадянин Чугуївського району" виготовлений з латуні з покриттям деталей позолотою, нікелем та емалями. Основа знака у вигляді восьмикутної зірки з широкими променями, покритими позолотою, поміж яких розміщено восьмикутну зірку з вузькими променями, покритими нікелем. Вінчає нагрудний знак медальйон з написом "Почесний громадянин Чугуївського району", в центрі якого розміщено герб Чугуївського району. Розмір медальйону 36 мм. Нагрудний знак кріпиться до колодки чотирикутної форми, обтягнутою жовто-синьою стрічкою. Колодка на зворотньому боці – плоска із застібками для кріплення до одягу. Загальний розмір відзнаки – 82 мм, медальйона – 53 мм, колодки – 32х28 мм.

6.4. Книга Почесних громадян Чугуївського району складається з аркушів, надрукованих на спеціальному папері. На першій сторінці зроблено напис "Книга Почесних громадян Чугуївського району", в нижній частині –  напис "Заснована Чугуївською районною радою V скликання, дата та рік". У центральній частині аркуша розміщений напис "Звання Почесний громадянин Чугуївського району присвоєно", далі зліва у стовпчик: місце для фото, розміром 9×12 см, напроти рядки для напису: прізвища, ім’я та по батькові особи, місця її роботи та посади, біографічних даних (дата та місце народження, нагороди, стислий зміст трудової діяльності), рядок для запису дати рішення районної ради.

7. Заключні положення

7.1. Особи, відзначені званням "Почесний громадянин Чугуївського району", повинні дбайливо ставитися до вручених їм знаків відзнаки.

7.2. В разі смерті особи, відзначеної званням "Почесний громадянин Чугуївського району", посвідчення, диплом та нагрудний знак залишаються у спадкоємців без права носіння, а у випадку їх відсутності або за їх бажанням передаються до шкільних музеїв району.

7.3. У виключних випадках районна рада може розглядати питання та приймати рішення про позбавлення звання "Почесний громадянин Чугуївського району".

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь