Інтеграція в міжнародні антикорупційні процеси: експерт УАРОР представлятиме Україну у GRECO
Минулий рік був насиченим для УАРОР не лише у частині представлення інтересів районних і обласних рад у сфері реформи органів місцевого самоврядування і децентралізації. Керівництво і експерти Асоціації взяли участь також у низці заходів, організованих Національним агенством з питань запобігання корупції, на яких обговорювалися питання впровадження стандартів доброчесності у місцевих громадах та їх представницьких органах.
УАРОР та її члени завжди активно підтримували усі ініціативи, направлені на викорінення такого явища як корупція в Україні. 2024 рік ознаменувався дуже важливою подією для УАРОР у цій сфері. Влітку цього року в рамках участі України у Групі державРади Європи проти корупції (GRECO) за ініціативи НАЗК як відповідального центрального органу виконавчої влади за виконання зобов᾽язань, що випливають з членства України у зазначеній організації, провело відбір експертів для участі у 6-му раунді оцінювання «Запобігання корупції та сприяння доброчесності на субнаціональному рівні».
Слід відзначити, що GRECO створене з метою удосконалення компетентності її членів у боротьбі з корупцією для вжиття заходів через динамічний процес спільного оцінювання методів проведення та однакового впливу згідно з їхніми зобов᾽язаннями у цій сфері. На черговому пленарному засіданні GRECO запросило національні делегації подати до секретаріату організації кандидатури номінованих експертів. Одним з трьох національних номінованих експертів від України стала експерт УАРОР Анастасія Зернова.
У березні 2025 року Анастасія Зернова вже прийме участь у навчальному семінарі , який GRECO проведе у м. Страсбург для номінованих експертів. Анастасія Зернова є досвідченим юристом, тривалий час вона присвятила проблемам адвокації, лобіювання і запобігання корупції, є визнаним експертом у зазначеній галузі, що дозволило їй прийняти безпосередню участь у розробці і прийнятті Закону України «Про доброчесне лобіювання в Україні».
Продовжуємо формувати потужну команду і працювати на захист прав районних і обласних рад.
Довідково: GRECO (Група держав проти корупції) – заснована в 1999 р. Радою Європи для моніторингу дотримання державами-членами антикорупційних стандартів.
Основні цілі:
- підвищує потенціал держав-членів щодо дотримання ними антикорупційних стандартів Ради Європи через динамічний процес взаємної оцінки;
- допомагає виявляти недоліки національної антикорупційної політики держав-членів, спонукає до необхідних законодавчих, інституційних і практичних реформ;
- надає платформу для обміну передовим досвідом у сфері попередження та виявлення корупції.
джерело інформації – https://www.facebook.com/uaror