Заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська взяла участь у форумі «Цифровізація соціальних послуг: кейс-менеджмент як ключовий інструмент»
До заходу долучилися заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко, керівниця офісу ЮНІСЕФ у місті Харків Джінан Рамадан, представники профільних департаментів і громад області.
Під час зустрічі були проаналізовані потреби населення в доступних і якісних соціальних послугах. Учасники мали змогу ознайомитися з перевагами використання електронного кейс-менеджменту на прикладі Єдиної інформаційної системи соціальної сфери та її кейс-менеджменту.
«ЄІСС стає великою комплексною системою, яка покриває багато напрямів в соціальній сфері. І зараз той, хто швидше її опанує, той і буде справжнім новатором у сфері соцпідтримки населення. Концептуально ми говоримо про інноваційний інструмент, що дозволить громадянам подавати заяви на отримання будь-яких соціальних послуг онлайн, відстежувати їхній статус та отримувати необхідну інформацію на одному порталі», – розповів Костянтин Кошеленко.
Для соціальних працівників і надавачів послуг це означає оптимізацію процесів ведення документації, планування діяльності та зменшення часу на формування звітності. Цей функціонал також надає можливість органам соціального захисту прискорити опрацювання звернень та спростити роботу, додав заступник Міністра соціальної політики України.
«Харківщина є однією з перших областей України, де запроваджуватиметься кейс-менеджмент Єдиної інформаційної системи соціальної сфери. Для нас це є дуже важливим. Сьогодні на території регіону проживає 524 тисячі внутрішньо переміщених осіб, понад 581 тисяча людей похилого віку, майже 127 тисяч людей з інвалідністю. Всі вони потребують нашої підтримки та допомоги. На жаль, працівників сфери соціального захисту в області недостатньо, а наявні фахівці вкрай завантажені роботою. Впровадження кейс-менеджменту ЄІССС в нашому регіоні дозволить системно та більш ефективно надавати соціальні послуги кожній людині. Цей напрямок роботи перебуває на особистому контролі начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова. Дякую Міністерству соціальної політики, Міністерству цифрової трансформації України, а також Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) за організацію важливого заходу, увагу до Харківщини, постійну підтримку та допомогу жителям регіону», – зазначила Віта Ковальська.
Попри виклики повномасштабної війни Харківщина є одним із лідерів у сфері цифровізації соцпослуг серед регіонів. За підтримки ЮНІСЕФ в області було розроблено інтерактивну мапу, яка містить інформацію про майже 300 об'єктів-надавачів соціальних послуг і психологічної допомоги, включає географічне розташування цих закладів, їх графік роботи та контактні дані. На сьогодні цей додаток завантажили понад 28 тисяч користувачів і їх кількість щодня зростає.
«Я дуже вдячна кожній територіальній громаді, всім фахівцям і працівникам соціальних служб, котрі системно оновлюють та доповнюють дані інтерактивної мапи, продовжують розвивати цей напрямок роботи і роблять соціальні послуги більш доступними для наших людей», – додала Віта Ковальська.
Керівниця офісу ЮНІСЕФ у місті Харків Джінан Рамадан наголосила, що питанню доступності повного пакету соціальних послуг для дітей Харківщини приділяється особлива увага.
«Дякуємо Харківській обласній військовій адміністрації, Міністерству соціальної політики та Міністерству цифрової трансформації України за спільну плідну роботу в напрямку цифровізації соцпослуг в регіоні. Проєкт, який буде впроваджуватися на Харківщині, є надзвичайно важливим, він приверне увагу всієї країни. І наш спільний обов'язок – зробити все, щоб цифровізація соціальних послуг стала доступною та ефективною для кожної дитини», – наголосила Джінан Рамадан.
джерело інформації – https://chuhuiv-rda.gov.ua/news/1724140255/