Чугуївська районна рада Харківської області
Харківська область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Кому з отримувачів житлових субсидій та пільг потрібно до 1 липня звернутись за продовженням виплат

Дата: 27.05.2024 08:24
Кількість переглядів: 2

Фото без описуРоз’яснення Пенсійного фонду України щодо того, кому з отримувачів житлових субсидій та пільг потрібно до 1 липня звернутись за продовженням виплат.

Якщо ви одночасно відповідаєте всім (!) наступним критеріям:

- є отримувачем житлово-комунальної субсидії або пільги,

- були отримувачем субсидії або пільги станом на початок повномасштабної агресії російської федерації 24 лютого 2022 року,

- проживали (чи проживаєте) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;

- з початку повномасштабної агресії не звертались до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги,

то вам потрібно зробити це до 1 липня 2024 року.

Подати заяву та необхідні документи до органу Фонду можна в один із способів:

- особисто – через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;

- поштою – на адресу органу Фонду;

- онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або через портал “Дія”.

Довідково

Відповідно до постанови Уряду від 08.05.2024 № 521 громадяни, які у 2022 році проживали на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій, де структурні підрозділи з питань соціального захисту населення не мали можливості здійснювати свої повноваження, та яким пільги і житлові субсидії виплачувалися згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 215 “Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану”, для продовження отримання виплат повинні до 1 липня 2024 року звернутись до органів Пенсійного фонду України із заявами про призначення житлової субсидії або пільги.

Особливості нарахування та виплати пільг та житлових субсидій окремим категоріям громадян

Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 08.05.2024 № 521 «Деякі питання надання, нарахування та виплати житлових субсидій і пільг для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива з урахуванням енергетичної кризи, що склалася в м. Харкові та населених пунктах Харківській області», якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 №  215 „Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану”(далі – постанова №215), до постанови  від 19 квітня 2022 р. № 462 “Деякі питання надання пільг та житлових субсидій в умовах воєнного стану”(далі – постанова №462).

Прийняті зміни до чинного законодавства щодо особливостей нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану в Україні стосуються певних категорій населення, які у 2022 році проживали на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій, де структурні підрозділи з питань соціального захисту населення не мали можливості здійснювати свої повноваження, та яким пільги і житлові субсидії виплачувались згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 №215 „Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану”.

У зв’язку із припиненням з червня 2024 року виплат та нарахування пільг і житлових субсидій, які надавалися згідно із постановою № 215 громадянам, які були:

– отримувачами житлової субсидії або пільги станом на початок повномасштабної агресії російської федерації 24 лютого 2022,

– проживали/проживають на тимчасово окупованій території чи в зоні бойових дій,

– з початку повномасштабної агресії не звертались до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги,

необхідно до 1 липня 2024 року звернутися до уповноваженого територіального органу Пенсійного Фонду в установленому порядку та подати заяву та/або інші документи, необхідні для встановлення права/продовження виплати пільг та житлових субсидій, у паперовій або електронній формі.

У разі своєчасного звернення одержувача пільг/житлових субсидій нарахування та виплата державної допомоги поновлюється відповідно до законодавства, що регламентує порядок її надання.

У разі отриманням від відділення організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги повідомлення щодо відсутності будь-якого доступного зв’язку з одержувачем пільг/житлових субсидій, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду України вживає заходи стосовно інформування таких осіб про припинення з 1 червня 2024 р. нарахування і виплати пільг і житлових субсидій згідно із постановою №215 та надає інструкцію про порядок та термін їх поновлення відповідно до законодавства.

Постановою визначено, що сума надміру перерахованих (виплачених) коштів житлової субсидії/пільги, що надавалися відповідно до постанов №215, №462, до їх повного повернення утримується уповноваженим органом під час виплати щомісячних сум субсидій та пільг шляхом їх зменшення не більш як на 20 відсотків у порядку їх надання відповідно законодавства.

Також, у разі виявлення за результатами проведеної Мінфіном верифікації факту відсутності права на отримання надалі житлової субсидії/ пільги одержувачем, що надавалася відповідно до постанов №215, №462, за наявності факту надміру виплачених коштів територіальний орган Пенсійного фонду України інформує особу у встановленому порядку на час дії правового режиму воєнного стану в Україні про необхідність повернення суми надміру виплачених коштів, згідно із чинним законодавством, а також порядку оскарження прийнятого рішення про стягнення.

Постановою установлено, що донарахування житлових субсидій/пільг, не виплачених протягом лютого 2022 р. – червня 2024 р. згідно з постановами №215, №462, проводиться територіальними органами Пенсійного фонду України за зверненням одержувача житлової субсидії та пільги.

 

джерело інформації – https://chuguiv-gromada.gov.ua/komu-z-otrymuvachiv-zhytlovykh-subsydiy-ta-pilh-potribno-do-1-lypnia-zvernutys-za-prodovzhenniam-vyplat/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь