Медики Харківщини наголошують на важливості щеплення проти поліомієліту
Про це говорили під час брифінгу в Офіційному Медіацентрі.
За словами директорки ДУ "Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" Любові Махота, Україна досі залишається в переліку країн, де наявний ризик спалаху поліомієліту через низький рівень охоплення щепленням.
Проте, як відзначила медик, з 2002 року Україна визнана вільною від поліомієліту, а це означає, що у всіх регіонах країни тепер проводяться заходи, направлені на підтримку безполіомієлітного статусу, який постійно потрібно підтверджувати за визначеними критеріями ВООЗ.
В свою чергу медична директорка, лікарка-інфекціоністка Обласної інфекційної лікарні Світлана Ткаченко нагадала, що ліків проти поліомієліту не існує.
«У майже 75% відсотках захворювання для носія проходить безсимптомно, у більше ніж 20% випадків захворювання неможливо ідентифікувати. Тому що прояви його схожі на звичайну вірусну хворобу. Параліч вражає невеликий процент хворих. Проте людина стає інвалідом на все життя або хвороба може призвести до летального випадку», – говорить Світлана Ткаченко.
Тож, єдиний спосіб запобігти захворюванню – вакцинація. Повна вакцинація від поліо захищає дитину на все життя. Згідно до календаря щеплень у 2 та 4 місяці вводиться інактивована поліомієлітна вакцина ін’єкційно, а у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років – оральна поліомієлітна вакцина (краплі).