У Харківській області триває розбудова реабілітаційних відділень на базі надкластерних та кластерних медзакладів
Про це під час брифінгу в Офіційному Медіацентрі повідомив директор Департаменту охорони здоров'я ХОВА Максим Хаустов.
«Станом на сьогодні, відповідно до проєкту ХОВА «Розбудова сучасної системи надання реабілітаційних послуг на засадах доказової медицини» на 2023/2024 роки, послуги з реабілітації надаються у двох надкластерних та кластерних медзакладах регіону. До відповідної мережі планується долучити ще 15 закладів охорони здоров'я. В кожному з них розташовується та буде розташовуватися від 30 до 60 реабілітаційних ліжок, обладнаних у відповідності до вимог МОЗ», – розповів Максим Хаустов.
Процес доказової реабілітації включає набір фізичних, психологічних та ерготерапевтичних вправ, які дозволяють пацієнту швидше адаптуватися до можливих обмежень функціонування та мінімізувати рівень їх негативного впливу на повсякденне життя.
Для всіх громадян, хто цього потребує, буде доступна стаціонарна й амбулаторна реабілітаційна допомога. Стаціонарна реабілітація за одним із напрямів триває мінімум 14 днів по три години на день. За двома напрямами та більше – понад 21 день. Амбулаторна реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад 1 годину на день. Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.
Максим Хаустов додав, що реабілітація проводиться мультидисциплінарною командою, до якої входять лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови й мовлення, протезисти-ортезисти, психологи й психотерапевти, медичні сестри та асистенти.
Аби скористатися послугою амбулаторного чи стаціонарного курсу, необхідно отримати електронне направлення від сімейного лікаря або лікуючого фахівця.
Всі послуги з реабілітації для людей надаються безкоштовно та повністю покриваються Національною службою здоров'я України в межах Програми медичних гарантій, наголосив Максим Хаустов.