е-направлення та е-рецепти
Іноді лікар вузької спеціалізації, наприклад хірург чи офтальмолог, може замість створити пацієнту електронне направлення, написати папірець до сімейного лікаря з проханням створити направлення
Або ендокринолог не виписує е-рецепт на інсулін, а відправляє за цим також до сімейного лікаря. Причина, яку озвучують пацієнту, така: лікарі вузької спеціалізації не мають технічної можливості створювати е-направлення та е-рецепти. Це не так.
Усі надавачі медичних послуг з ліцензією мають вносити записи про е-направлення та е-рецепт до електронної системи охорони здоров’я. Технічна можливість для цього у лікарень є, незалежно від форми власності. Тобто, якщо не вдаватися у деталі та не повторювати формулювання з нормативно-правових документів, – всі лікарі, зареєстровані в ЕСОЗ, можуть і мають створювати е-направлення та е-рецепти.
Тож лікарі вузької спеціалізації не повинні відправляти пацієнта за е-направленням чи е-рецептом до сімейного лікаря, а зробити це самостійно.
Якщо лікар-спеціаліст відмовляється виписувати електронні направлення аба е-рецепт на ті обстеження чи ліки, які сам призначив, потрібно звернутися до керівника медичного закладу.
У разі неможливості вирішити питання безпосередньо в лікарні, ви можете проконсультуватися з оператором контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 та залишити скаргу.