Інформація про виконання Програми
ІНФОРМАЦІЯ
про виконання районної Програми розвитку лікувальних закладів району на 2015-2023 роки, затвердженої рішенням районної ради від 14.07.2015 року (із змінами)
Районна Програма розвитку лікувальних закладів району на 2015-2023 роки, затверджена рішенням районної ради від 14.07.2015 року (далі – Програма), була розроблена з метою забезпечення потреби населення у всіх видах медичної допомоги на первинному та вторинному рівнях в умовах діючих механізмів та обсягів бюджетного фінансування галузі охорони здоров’я району.
Завдяки реалізації Програми укріплено матеріально-технічну базу медичних установ, оновлено заклади медичним обладнанням та інструментарієм, здійснено виплату заробітної плати медичним працівникам та оплату енергоносіїв.
Фінансове забезпечення Програми здійснювалося за рахунок коштів районного та місцевих бюджетів на відповідний бюджетний період, виходячи з можливостей районного бюджету, при умові перевиконання районного бюджету, а також за рахунок інших, не заборонених чинним законодавством, джерел фінансування.
Відповідно до плану реформування галузі охорони здоров’я у районі з 2018 року змінено організаційно-правові форми медичних закладів шляхом їх реорганізації у комунальні некомерційні підприємства. Укладено контракти з Національною службою здоров’я України та відбулися зміни у порядку їх фінансування, а саме: фінансування здійснювалося за новою моделлю – щорічна фіксована виплата за обслуговування кожного пацієнта, з яким лікарі цього закладу підписали договір. З 01 квітня 2020 року запрацювала Програма медичних гарантій на рівні вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. КНП «Чугуївська центральна районна лікарня ім. М.І. Кононенка» Чугуївської районної ради Харківської області (з 10.02.2021 року – КНП «Чугуївська центральна лікарня ім. М.І. Кононенка» Чугуївської міської ради Харківської області) розпочало роботу за договором з Національною службою здоров’я України та почало отримувати кошти за прямим договором – за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Одночасно з цим, запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я передбачало збереження повноважень органів місцевого самоврядування у цьому секторі та створення можливостей для їх повноцінного виконання.
З метою забезпечення безперебійної роботи закладів охорони здоров’я району та створення належних умов для надання населенню якісної медичної допомоги, для можливості фінансування видатків закладів охорони здоров’я до Програми вносилися затверджені кошторисні призначення по загальному фонду за рахунок державного фонду бюджету та фінансування додаткових заходів за рахунок бюджетів усіх рівнів.
У ході виконання Програми у 2020-2021 роках кошти спрямовувались:
КП «Чугуївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Чугуївської районної ради Харківської області на закупівлю медикаментів, безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань, забезпечення паливно-мастильними матеріалами, забезпечення відшкодування витрат на оплату за спожиті енергоносії;
КНП «Чугуївська центральна районна лікарня ім. М.І. Кононенка» Чугуївської районної ради Харківської області (з 10.02.2021 року – КНП «Чугуївська центральна лікарня ім. М.І. Кононенка» Чугуївської міської ради Харківської області) на забезпечення лікарськими препаратами хворих на цукровий та нецукровий діабет, оплату медикаментів, придбання для пільговиків засобів медичного призначення (калоприймачі для онкохворих), сильнодіючі препарати, проведення пільгового безоплатного зубопротезування інвалідів війни, ветеранів війни та учасників бойовий дій, у тому числі учасників АТО/ООС, закупівлю лікарських засобів згідно з Національним переліком з метою забезпечення безкоштовним базовим лікуванням жителів, забезпечення безкоштовними медичними препаратами хворих на психічні розлади категорії F, забезпечення відшкодування витрат на оплату за спожиті енергоносії, забезпечення виплати заробітної плати з нарахуваннями, капітальний ремонт патолого-анатомічного відділення, виготовлення проєктно-кошторисної документації для проведення капітального ремонту патолого-анатомічного відділення районної лікарні та на реконструкцію відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги.
Виділено кошти на проведення робіт по об’єкту: «Капітальний ремонт приміщень патолого-анатомічного відділення КНП «Чугуївська центральна районна лікарня ім. М.І. Кононенка», за адресою: Харківська обл., м. Чугуїв, вул. Гагаріна, буд. 12 (коригування)».
Виконання завдань програми дало змогу забезпечити безперебійну роботу закладів охорони здоров’я у частині оплати за енергоносії та забезпечення виплати заробітної плати працівникам, зміцнити та удосконалити матеріально-технічну базу закладів охорони здоров’я відповідно до світових стандартів, оснащувати заклади медичним обладнанням та інструментарієм, забезпечити населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
Після утворення 19 липня 2020 року Чугуївського району у нових територіальних межах, відповідно до Постанови Верховної Ради України № 807-IX від 17 липня 2020 року, мережа закладів охорони здоров’я на території району збільшилась, до її складу увійшли: 4 лікарні (КНП «Чугуївська центральна лікарня ім. М.І. Кононенка» Чугуївської міської ради Харківської області, КНП «Вовчанська центральна районна лікарня» Вовчанської міської ради, КНП «Зміївська центральна районна лікарня» Зміївської міської ради Харківської області та КНП «Слобожанська лікарня» Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області); КНП «Малинівська амбулаторія первинної медико-санітарної допомоги» Малинівської селищної ради Чугуївського району Харківської області; 8 центрів по наданню первинної медико-санітарної допомоги населенню, до складу яких увійшли 53 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 55 фельдшерсько-акушерських пунктів.
У зв’язку із повномасштабним вторгненням Російської Федерації на територію України та пошкодженням закладів охорони здоров’я на території району станом на грудень 2023 року медичну допомогу населенню надають: 4 лікарні, 8 центрів первинної медицини, які включають 51 амбулаторію та 44 фельдшерсько-акушерських пунктів.
На деокупованих територіях, де наразі не відновлено роботу закладів охорони здоров’я, а саме: 11 фельдшерсько-акушерських пунктів на території Вовчанської громади та амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1 смт Старий Салтів, медичне обслуговування населення здійснюють лікарі з інших населених пунктів громад та мобільні бригади лікарів з Міжнародних фондів (FHI-360, дитяча бригада ЮНІСЕФ, КНП ХОР «ЦЕМД та МК», ГО «Fight for Right», UK-MED, ЗОРЯНА Україна).
Ураховуючи вищевикладене, пропонуємо районну Програму розвитку лікувальних закладів району на 2015-2023 роки, затверджену рішенням районної ради від 14.07.2015 року (із змінами), зняти з контролю у зв’язку із закінченням терміну її дії.
Заступник начальника відділу освіти,
охорони здоров’я, культури, спорту
районної військової адміністрації Інна РЯБІНІНА