Чугуївська районна рада Харківської області
Харківська область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Звіт голови Чугуївської районної ради про свою діяльність у 2023 році

ЗВІТ

голови Чугуївської районної ради про свою діяльність у 2023 році.

 

Вимогами п. 17 ч. 6 ст. 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено звітування голови районної ради про свою діяльність.

Звіт голови районної ради це своєрідне підбиття підсумків нашої колективної роботи – кожного депутата, постійних комісій районної ради, виконавчого апарату районної ради за 2023 рік та окреслення планів на майбутнє.

Чугуївська районна рада восьмого скликання обрана на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій (далі - виборчі списки) у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті, села, селища згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією міської, сільської, селищної територіальної громади.

Кількісний склад ради становить 42 депутати, станом на 31.12.2023 року два депутата районної ради достроково припинили свої повноваження (Фендрікова А.В., Баринова Л.Г.). На даний час процедура заміщення вказаних депутатів не проведена і два депутатські мандати залишаються вакантними.

В раді представлені 6 політичних партій, створено 5 постійних комісій, 3 фракції та одна депутатська група.

У звітному періоді районна рада працювала згідно з Планом роботи, у межах Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом районної ради VIIІ скликання.

Вся робота районної ради спрямовувалася на виконання повноважень представницького органу місцевого самоврядування. В центрі уваги була сесійна діяльність ради, яка згідно із статтею 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" складається з пленарних засідань ради та засідань її постійних комісій.

Слід зауважити, що у зв’язку з військовою агресією російської федерації з метою забезпечення безпеки, життя та здоров’я депутатів районної ради, працівників районної військової адміністрація та виконавчого апарату районної ради сесії проводились дистанційно в режимі відео конференції на платформі zoom.

У 2023 році проведено 7 сесій, на яких розглянуто 70 питань. Із них:

Затвердження районних програм – 7;

Виконання районних програм – 10;

Внесення змін до районних програм – 4;

Заслуховування ходу виконання районних програм – 1;

Кадрові питання – 4;

Затвердження та внесення змін до бюджету – 9;

Питання комунальної власності – 9;

Присвоєння звання Почесний громадянин Чугуївського району – 8;

Інші питання - 18

У звітному періоді проведено 7 спільних засідань постійних комісій, на яких розглянуто 70 питань, прийняті відповідні висновки та рекомендації.

Реалії сьогодення, викликані повномасштабним вторгненням російської федерації, потребують від нас участі у вирішенні проблемних питань пов’язаних з обороною Держави, підтримкою Збройних Сил України.

Так у 2023 році нами за підтримки керівництва Харківської обласної ради, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого в особі проректора Барабаш Юрія Григоровича була досягнута домовленість з Державним підприємством "Держлісгосп" Республіка Литва щодо придбання транспортного засобу марки "Mitsubishi" для потреб Збройних Сил України.

У червні місяці вказаний автомобіль був переданий представникам Збройних Сил України.

Також у звітному періоді нами були надіслали листи до органів місцевого самоврядування країн Європи: Німеччини, Чехії, Польщі з пропозицією налагодження взаємних відносин та проханням надання допомоги Чугуївському району.

У жовтні місяці ми отримали відповідь з Німецького міста Лер, в якому повідомлялося про готовність надання допомоги.

У теперішній час за активної підтримки Чугуївської районної організації Червоного Хреста України та Благодійної організації Синьо-жовтний Хрест гуманітарна допомога з міста Лер, у вигляді багатофункціональних медичних ліжок, тумб, гігієни та медичних засобів доставлена до Зміївської центральної лікарні.

Вважаємо, що пошук та налагодження стосунків з органами місцевого самоврядування Європи, благодійними фондами, а також вжиття інших заходів, спрямованих на забезпечення гуманітарною допомогою населення, медичних закладів, підтримку Збройних Сил України і підрозділів Територіальної оборони буде й надалі одним з пріоритетних завдань Чугуївської районної ради.

Районна рада у відповідності до вимог чинного законодавства України делегувала районній військовій (державній) адміністрації виконання частини своїх повноважень. Спільне бачення більшості проблем і шляхів їх вирішення керівництвом районної ради та районної військової (державної) адміністрації дозволяє працювати цілеспрямовано.

У цей складний для Держави час депутати районної ради при розгляді переважної більшості питань та прийнятті по ним рішень доводять здатність працювати, як єдиний механізм, продуктивно знаходити виважені шляхи вирішення актуальних проблем.

На теперішній час, із ряду об'єктивних причин, ситуація з виконанням дохідної частини районного бюджету залишається складною.

Як і у минули роки так і надалі ми ставимо перед собою завдання щодо активізації громад району, підтримки ініціативи самих людей до участі у спільних справах та залучення (у правовому полі) позабюджетних коштів для вирішення нагальних проблем.

Використовуючи ініціативу та участь населення, можливості підприємців, які мають активну патріотичну життєву позицію, впевнена, що ми і надалі зможемо поступово вирішувати місцеві проблеми, поліпшувати умови життя наших людей.

Відповідно до вимог ст. 18 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат районної ради зобов'язаний брати участь у роботі ради, постійних комісій. В цілому вважаю, що ситуація з даного питання в Чугуївській районній раді задовільна, однак, нажаль, є депутати які практично не беруть участі у пленарних засіданнях та засіданнях постійних комісій районної ради.

На підставі вимог Закону України "Про запобігання корупції" та інших антикорупційних нормативно-правових актів, Плану роботи, виконавчим апаратом районної ради вживаються відповідні організаційні та практичні заходи, зокрема: надається методична допомога депутатам районної ради при заповненні та поданні е-декларацій, контролюються питання наявності потенційного та реального конфлікту інтересів, у разі необхідності надається консультативна допомога міським та селищним радам.

Робота у цьому напрямку буде продовжуватись нами і надалі.

Важливу роль у роботі районної ради займає взаємодія виконавчого апарату та депутатського корпусу.

Працівники виконавчого апарату в цілому на належному рівні та в повному обсязі забезпечували організаційну підготовку сесій, постійних комісій, нарад, інших заходів.

У 2023 році до районної ради надійшло 334 вхідні листи (документів), 96 звернень громадян, 2 запити на публічну інформацію. Працівниками виконавчого апарату підготовлено 337 листи, всі звернення громадян та запити на публічну інформацію розглянуті у терміни визначені Законами України "Про звернення громадян" та "Про доступ до публічної інформації", ініціаторам надані письмові відповіді.

Щотижня із працівниками виконавчого апарату проводяться апаратні наради, на яких обговорюються результати роботи за минулий тиждень, поточні завдання та перспективні плани роботи на наступний, а також шляхи вирішення проблемних питань.

Узагальнюючи зроблене за звітний період, хочу зауважити що є і недопрацювання, не все заплановане вдалося реалізувати, не всі проблеми вирішити.

На мою думку, у 2024 році необхідно прикласти максимум зусиль для першочергового вирішення таких питань:

Збільшення власних надходжень до районного бюджету;

вжиття заходів, спрямованих на покращення співпраці з благодійними фондами, громадськими організаціями, органами влади Європи, іншими організаціями з метою залучення позабюджетних коштів для вирішення нагальних питань життєдіяльності району;

Завершуючи свій звіт, сподіваюсь, що у поточному році збережеться активна і тісна взаємодія з усіма гілками влади, депутатським корпусом, міськими та селищними радами, структурами різного підпорядкування для вирішення всіх питань соціально-економічного розвитку територіальних громад нашого району.

Я щиро дякую всім за підтримку, за розуміння та конструктивні поради, дякую всім депутатам районної ради, керівництву та колективу районної військової (державної) адміністрації, міським і селищним військовим адміністраціям, міським і селищним радам, керівникам підприємств, установ, закладів за спільну роботу.

 

Голова районної ради                                                Ірина Постнікова

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь